O mnie

Dzień dobry,

Nazywam się Anna M. Buszkiewicz. Jestem Neurologoedą i Logopedą, Instruktorem masażu Shantala, Terapeutą Ręki oraz Terapeutą Indywidualnej Stymulacji słuchu dr Johansena oraz co najważniejsze Promotorem szeroko pojętego zdrowia.

Jest mi bardzo miło powitać Cię w „Klinice Języka”, miejscu gdzie znajdziesz wszelkie porady na temat prawidłowego rozwoju dziecka.

Logopedia jest nie tylko moją pracą, ale przede wszystkim pasją. Nieustannie kształcę się w tym kierunku, biorąc udział w różnych kursach i warsztatach. W trosce o wysoki poziom logoterapii, koniecznością jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji w odniesieniu do skuteczności metod i form udzielania pomocy.

Obecnie zajmuję się głównie dziećmi  w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ponadto specjalizuję się w opóźnionym rozwoju mowy i wczesnym wspomaganiu rozwoju niemowląt oraz dzieci z grup ryzyka zaburzeń w rozwoju (tj. dzieci po cesarskim cięciu,z ciąży bliźniaczej,wcześniakach, MPD, zespół Downa itp.)

Do swoich pacjentów staram się podchodzić holistycznie, doskonaląc  różne umiejętności wymagane na poszczególnych  etapach rozwojowych/edukacyjnych. Proponowane przeze mnie ćwiczenia logopedyczne przeplatam  z ćwiczeniami poprawiającymi koncentrację, rozwijającymi motorykę małą, ćwiczeniami analizy oraz syntezy wzrokowej /słuchowej , a także wzbogacającymi słownictwo dziecka i umiejętność płynnego czytania.

W swojej pracy kładę  przede wszystkim nacisk na oddziaływanie wielozmysłowe, gdyż rozwój mowy zależy od wielu czynników. Staram się patrzeć globalnie na rozwój młodego człowieka i tak też prowadzę terapię. Nie skupiam się jedynie na samej mowie, gdyż nie istnieje ona bez prawidłowego rozwoju psychofizycznego. W oparciu o to prowadzę ćwiczenia ogólnorozwojowe, stymulujące wiele sfer poznawczych.

Wykształcenie:

  • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu – studia licencjackie z zakresu Promocji Zdrowia
  • Uniwersytet Medyczny w Poznaniu – Wydział Nauk o Zdrowiu, studia magisterskie z zakresu Zdrowia Publicznego
  • Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Pedagogiki Specjalnej – Logopedia, uzyskanie dyplomu logopedy
  • Poznańska Wyższa Szkoła Uni-Terra,  kierunek Neurologopedia

Tytuł Certyfikowanego Instruktora Masażu Shantala wg Holenderskiej Organizacji Shantala Special Care uzyskałam w Polskiej Szkole Masażu Shantala
Tytuł Certyfikowanego Terapeuty ręki I i II stopnia w Centrum Soyer.
Tytuł Terapeuty Indywidualnej Stymulacji Słuchu IAS dr K. Johansena w Centrum Metody Johansen  w Warszawie, IAS)
Masaże oraz terapię ręki wykorzystuję również w pracy logopedycznej.
Ponadto stosuję elementy metody werbo-tonalnej i neurorozwojowej koncepcji terapeutycznej wg Castillo Moralesa.

 

Do zobaczenia w Klinice Języka.

 Z poważeniem,